Gąbeczki do makijażu – najbardziej naturalny efekt podkładu

gąbeczki do makijażu

Istnieje wiele sposobów nakładania podkładu. Osoby mało doświadczone w temacie makijażu zazwyczaj nakładają go za pomocą palców, co daje niezbyt naturalny i nieestetyczny efekt. Kilka lat temu rynek zrewolucjonizowały jednak gąbki do makijażu, które zapewniają najbardziej naturalny efekt po nałożeniu podkładu.

Jak działają gąbeczki do podkładu?

Jak sama nazwa wskazuje, gąbeczki do makijażu to zwyczajne gąbki, które tym tylko odróżniają się od innych gąbek, że są bardziej elastyczne i miękkie. Charakteryzują się również tym, że są całkowicie hipoalergiczne i stosunkowo łatwo jest utrzymać je w dobrym, higienicznym stanie. Większość gąbeczek do podkładu ma kształt łezki, co umożliwia równomierne nakładanie makijażu również w zagłębieniach i na mniejszych obszarach, co jest szczególnie ważne przy konturowaniu twarzy lub miejscowym nakładaniu korektora.

Używanie gąbek do makijażu

Używanie gąbeczek do makijażu przy codziennym wykonywaniu make-upu nie jest trudne i nie potrzeba żadnych specjalistycznych umiejętności, aby wykonać profesjonalny makijaż. Wręcz przeciwnie – z wykorzystaniem gąbeczek makijaż jest szczególnie prosty, jako że nie pozostawiają one żadnych smug, a podkład nakładany jest wyjątkowo równomiernie. Ponadto gąbek można używać nie tylko do samego podkładu, ale również zlewając go z korektorem czy przy konturowaniu twarzy płynnymi pudrami, różami i rozświetlaczami, co z kolei daje bardzo naturalny efekt.