Jak dobrze dobrać pędzle do manicure? Sprawdź krótki poradnik!

pędzle do manicure

Większość kobiet w dzisiejszych czasach nosi pomalowane paznokcie. Nie ważne czy manicure został wykonany samodzielnie w domowym zaciszu czy przez profesjonalną manikiurzystkę w salonie piękności, powinien schludnie wyglądać. Idąc zgodnie z panującymi trendami na paznokciach pojawiają się liczne i różnorodne zdobienia. Dłonie są wizytówką ich posiadacza, zatem każda kobieta wymaga, aby ich wygląd był perfekcyjny. Jak poradzić sobie z wyzwaniem idealnego nałożenia produktu? Tu z pomocą przychodzą pędzle do paznokci!

Pędzle do paznokci – kilka ważnych słów wstępu

Na rynku dostępny jest ogromny wachlarz opcji, pędzle do manicure dostępne są w różnych grubościach, długościach czy materiałach włosia (zobacz), aby dobrze zainwestować swoje pieniądze i ułatwić sobie pracę, warto zapoznać się z głównymi kryteriami jakimi należy się kierować podczas wyboru.

Pędzle do manicure – jak ważne jest ich włosie?

Dostępne są dwa warianty – włosie naturalne pochodzące z sierści zwierzęcej oraz syntetyczne.
Pędzle wykonane z włosia naturalnego są droższe, ale lepszej jakości oraz trwałe, dzięki nim wykonanie zdobień czy precyzyjne domalowanie staje się dużo prostsze, produkt pozostaje tam gdzie powinien. Dostępnych jest kilka opcji:

  • włosie wiewiórki – kolor czarny, elastyczne, miękkie – stworzone do malowania zdobień farbami akwarelowymi
  • włosie kuny – wytrzymałe, smukłe, sprężyste – uniwersalne zastosowanie, najpopularniejsze, sprawdzi się do malowania „pod skórki”
  • włosie czerwonego sobola – twarde, sprężyste

Włosie syntetyczne sprawdzi się do mało wymagającej pracy żelem, tutaj nie ma potrzeby nadwyrężać budżetu, ponieważ dobrze używane syntetyczne pędzle do paznokci dadzą zadowalający efekt.

Pędzle do manicure – zastosowanie

Równie ważne przy wyborze pędzelka jest jest jego zastosowanie, aby się nie rozczarować po zakupie, należy najpierw określić do czego ma on służyć. Poznaj najpopularniejsze kryteria:

  • pędzle do zdobień – Long, Midi, Short – czyli pędzelki do precyzyjnych linii, kropek, ornamentówdo malowania pod skórki
  • pędzle do malowania farbkami – najczęściej grube, rozłożyste lub płaskie włosie – przeznaczone do malowania akwarelami lub metodą „One Stroke” na płytce paznokcia
  • pędzle do akrylu – duży rozmiar, szpiczasta końcówka – dzięki takiej formie końcówki pozwalają na swobodne modelowanie akrylem

Aby zakupione pędzle do manicure sprostały twoim oczekiwaniom, określ przed ich wyborem cel w jakim mają służyć oraz dobierz starannie rodzaj włosia. Jeżeli podejmiesz dobrą decyzję przy wyborze, pędzle do paznokci posłużą przez kolejne lata.