Żele do zdobień paznokci – jak je wybierać?

żele do zdobień

Żele do zdobień paznokci stają się coraz popularniejsze. Z pewnością same kobiety jak i profesjonalne stylistki paznokci świadome są tego, że z pomocą żelu można wykreować na płytce paznokcia prawdziwe dzieła sztuki. Jednocześnie żele do paznokci mogą być mocno zróżnicowane i nie chodzi tu tylko i wyłącznie o ich kolory. Mowa tu przede wszystkim o tym, że każdy producent ma własną „recepturę” jeśli chodzi produkcję takowych żeli do zdobień. Wobec tego na co zwracać uwagę wybierając takie żele do zdobienia paznokci?

Konsystencja żeli do zdobienia paznokci ma znaczenie

Żele do zdobień produkowane są przez różnorodnych producentów (m.in. Makear), a co za tym idzie, będą oferowały nam różnorodne parametry. Co za tym idzie, stylistyki paznokci powinny dobrać taki, na którym będzie im najwygodniej pracować. Nie da się ukryć, że żele do zdobień paznokci mogą różnić się przede wszystkim konsystencją. Można śmiało powiedzieć, że:

  • żel do zdobień o rzadkiej konsystencji sprawdzą się w przypadku początkujących stylistek paznokci. Są one o wiele łatwiejsze w aplikacji, a także o wiele łatwiej rozprowadzają się cienkim pędzelkiem.
  • żele do zdobieńo gęstszej konsystencji przeznaczone są do bardziej profesjonalnych zastosowań. Sprawdzą się one w przypadku stylistek, które mają pewną rękę i wiedzą dokładnie jak operować gęstymi żelami. 

Wobec tego konsystencja, żelu do zdobień powinna zostać dopasowana do umiejętności każdej stylistki. Wówczas będą one mogły te żele do zdobień wykorzystać w możliwie jak najlepszy sposób.

Żele do zdobień paznokci i ich zróżnicowane kolory

W kwestii wyboru kolorów żelów do zdobień tak naprawdę panuje tu maksymalna dowolność. Producenci bowiem zwykle oferują maksymalnie szeroką ofertę i gamę kolorystyczną. Mimo wszystko warto mieć na uwadze to, że żele do zdobień mają określoną datę przydatności, której odliczanie rozpoczyna się od daty otwarcia pojemnika. Stylistki wybierając więc konkretny żel do zdobień powinny głównie zainwestować w te kolory, które są najpopularniejsze wśród klientek lub które są najmodniejsze w danym sezonie. Wówczas będą one mieć pewność, że dany żel do zdobień nie zostanie zmarnowany. Oczywiście warto także postawić na żele do zdobień paznokci w oryginalnych i nietuzinkowych kolorach. Warto jednak w tym wypadku pamiętać o tym, by nie kupować ich w formie hurtowej. Wystarczy jedno lub dwa opakowania, które mogą miło zaskoczyć klientki, a jednocześnie się nie zmarnują. Warto więc o tym pamiętać, gdyż pomoże nam to ograniczyć nasze wydatki.