Jak należy dbać o skórę po laserowej depilacji bikini?

zabiegi laserowe

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że po wykonaniu zabiegu laserowej depilacji okolic bikini, niezwykle ważne jest odpowiednie zadbanie o podrażnione miejsca.

Unikać słońca i basenu

Laserowa depilacja bikini nieznacznie podrażnia skórę. Dlatego też około cztery tygodnie po jej przeprowadzeniu powinno się unikać wystawiania osłabionej skóry na słońce, a także chodzenia na basen. Woda w basenach zawiera bardzo wiele silnych substancji, które mogą dodatkowo podrażnić i tak już wykończoną skórę. W podobny sposób działają promienie słoneczne. Jednak po upływie około czterech tygodni można wrócić do korzystania z tego typu miejsc.

Kosmetyki

Niezwykle ważne jest również stosowanie odpowiednich kosmetyków na miejsca podrażnione. Depilacja bikini laserowa znacznie ją osłabia, dlatego też nie powinno się stosować po zabiegu żadnych kosmetyków, które zawierają w sobie alkohol, albo bardzo silne substancje. Mogą one jeszcze bardziej pogorszyć kondycję skóry. Jedyne, co można stosować, to delikatne, najlepiej naturalne kremy przeznaczone do stosowania na skórę wrażliwą. Każdy inny kosmetyk może nawet spowodować powstanie ran na skórze. Często w miejscu, gdzie zabieg był wykonywany polecane są konkretne maści do stosowania.