Jak wybrać odpowiednie klapki na lato?

Klapki na lato są jednym z lepszych rozwiązań, jeżeli chodzi o obuwie. Aby jednak wybrać odpowiednie należy zwrócić uwagę na kilka niezwykle istotnych rzeczy.

ażurowy model klapek damskich

Rozmiar

Przede wszystkim, aby klapki damskie były odpowiednio wygodne, to niezwykle ważne jest dopasowanie odpowiedniego rozmiaru. Nie mogą być one zbyt małe, ponieważ zwyczajnie będzie wyglądać nieatrakcyjnie, kiedy stopa będzie wystawała poza powierzchnię buta. Ponadto nie mogą być one również zbyt duże. Wtedy chodzenie w nich będzie zwyczajnie niemożliwe. Będą chlapać i zrobienie nawet najmniejszego kroku będzie niezwykle trudne. Dlatego też takie klapki powinny być odpowiednio dopasowane.

Zdjęcie klapek damskich w artykule: https://www.casu.pl/women/obuwie-1/klapki.html

Wygoda

Bardzo ważne jest również to, aby wybrane klapki charakteryzowały się wygodą. Dlatego też lepiej wybierać te o nieco grubszej, jednakże miękkiej podeszwie. Zbyt twarda podeszwa może niestety ale powodować powstawanie odcisków na stopach, których następnie trudno się pozbyć. Ponadto jeżeli podeszwa będzie zbyt cienka, jak to w niektórych klapkach jest zrobione, to każdy napotkany kamyk na drodze będzie sprawiał ból podczas chodzenia. Taka podeszwa nie jest w stanie odpowiednio amortyzować stopę przed nawierzchnią po której się chodzi.