Jak stosuje sie pyłek do paznokci?

pyłek do paznokci

Pyłki do paznokci to niezwykle często wykorzystywane przy ich zdobieniu produkty. Pozwalają na uzyskanie bardzo ciekawych efektów, można nimi bowiem pokrywać zarówno całe paznokcie jak też tylko ich część. Duża różnorodność ich rodzajów sprawia, że bez problemu do każdego manicure można wybrać idealny pyłek, zarówno jak chodzi o jego kolor jak też o uzyskane przy jego pomocy efekty.

Rodzaje pyłków do paznokci

pyłek do paznokci

Pyłki na paznokcie często dobierane są przede wszystkim pod względem efektów, jak można uzyskać przy ich zastosowaniu. Mogą dawać metaliczną poświatę czy też ciekawy, holograficzny efekt. Niektóre jednak dają efekt półmatowy, a wszystko zależy wyłącznie od oczekiwań osoby, u której będzie wykonywany manicure. Oczywiście, aby uzyskać odpowiedni efekt, trzeba jeszcze zaaplikować go we właściwy sposób oraz wybrać właściwy jego rodzaj, jak chodzi o wielkość drobinek. Bardzo często bowiem efekt końcowy uzależniony jest właśnie od tego, jaką wielkość mają drobinki w danym pyłku, co przekłada się również na ich odpowiednią aplikację.

Jak odpowiednio nakładać pyłki na paznokcie?

Pyłek do paznokci musi być odpowiednio nałożony, aby uzyskać właściwy efekt. Najlepszym sposobem na ich nakładanie na płytkę paznokcia jest zastosowanie odpowiedniego pędzelka. Nie może on być zbyt miękki, gdyż wówczas może nieprawidłowo rozprowadzać produkt. Pyłki do paznokci najlepiej delikatnie wklepywać w płytkę paznokcia, aby dzięki temu uzyskać zadowalający efekt. W celu zachowania jak największej trwałości powinny one zostać pokryte topem i utwardzone. Pyłek do paznokci można aplikować zarówno na czyste paznokcie, jak też na wcześniej nałożony lakier. Zastosowane lakieru w ciekawym kolorze pozwalają uzyskać interesujące efekty końcowe, spełniające oczekiwania każdej klientki. Niezwykle ciekawie prezentują się metaliczne pyłki, które odpowiednio nałożona tworzą na paznokciach warstwę przypominająca lustro. Dzięki temu efekt z pewnością będzie oszałamiający i każdy manicure będzie wyglądał niepowtarzalnie.