Piękne paznokcie – postaw na lakier hybrydowy!

lakiery hybrydowe

Piękne i zadbane paznokcie są dla kobiet ważnym aspektem w kontekście dbania o siebie. Wystylizowane paznokcie skutecznie dodają pewności siebie. Ogromną popularność zyskały w ostatnich latach lakiery hybrydowe. Zawdzięczają to w głównej mierze swojej trwałości, a także szerokim wyborem kolorów. Manicure hybrydowy można wykonać nie tylko  u kosmetyczki, ale również z łatwością poradzimy sobie z jego wykonaniem samodzielnie w domu. To wszystko sprawia, że lakiery hybrydowe są tak popularne wśród pań.

Co warto wiedzieć o lakierze hybrydowym? 

lakiery hybrydowe

Lakier hybrydowy różni się od zwykłego lakieru do paznokci, ponieważ do wykonania manicure hybrydowego niezbędna jest lampa UV bądź LED, która za sprawą światła sprawia, że lakier zastyga i utwardza się na płytce paznokcia. Dzięki temu lakier do hybryd cechuje się trwałością bez zarysowań i odprysków. Dużym atutem jest również szybki czas schnięcia pod lampami. Manicure wykonany przy użyciu lakieru do hybryd utrzymuje się od około 2 do 4 tygodni. Dlatego jest to bardzo wygodna opcja dla pań, które chcą cieszyć się pięknymi paznokciami przez dłuższy okres. 

Lakier hybrydowy – poznaj jego zalety

  • piękny połysk
  • trwały i długo utrzymujący się efekt
  • szeroka gama kolorystyczna
  • odporność na zarysowania i odpryśnięcia
  • przystępna cena
  • możliwość samodzielnego wykonania
  • tworzenie klasycznych oraz oryginalnych stylizacji
  • wydajność lakieru

Jak wykonać manicure hybrydowy?

Do wykonania takiego manicure oprócz lakieru hybrydowego i lampy utwardzającej niezbędna jest również baza, top oraz odtłuszczacz. Każdy produkt można zakupić oddzielnie, ale bardzo popularne są gotowe zestawy do hybryd, które zawierają wszystkie niezbędne elementy.

Pierwszym krokiem jest przygotowanie płytki paznokcia. Należy spiłować do odpowiedniego kształtu, odsunąć skórki, zmatowić płytkę i odtłuścić. Na tak przygotowany paznokieć nakładamy bazę i utwardzamy przy użyciu lampy. Czas utwardzania zależy od mocy posiadanej lampy – najczęściej wynosi od około 60 do 90 sekund. Kolejnym krokiem jest nałożenie lakieru hybrydowego i również utwardzenie pod lampą. Na sam koniec nakładamy top, aby zabezpieczyć manicure. Po utwardzeniu ostatniej warstwy warto przetrzeć paznokcie wacikiem nasączonym odtłuszczaczem.