Jak szybko i skutecznie wzmocnić włosy i paznokcie?

Wiele osób boryka się z problemami związanymi z włosami oraz paznokciami. Są to objawy, których nie wolno lekceważyć. Zła kondycja włosów i paznokci świadczy o tym, że w organizmie brakuje istotnych witamin i minerałów. Co zrobić, aby walczyć z tymi problemami? Z czego wynikają te problemy?

Dlaczego włosy i paznokcie są kruche i łamliwe?

Istnieje wiele powodów, dla których kondycja włosów i paznokci jest zła. Jednym z nich jest niedostarczanie odpowiedniej ilości witamin i substancji mineralnych do organizmu oraz zły styl życia. Czasami jest to stan przejściowy, który wynika na przykład ze zmiany pór roku. Ale najczęściej przyczyną osłabienia paznokci i włosów są przebyte infekcje, osłabiona odporność, stres i przemęczenie oraz stosowanie nieodpowiednich kosmetyków i nadmierne przesuszanie włosów suszarką, lokówką czy prostownicą.

Co zrobić, gdy włosy wypadają, a paznokcie się łamią?

Warto w takim przypadku wykonać podstawowe badania kontrolne, czyli morfologię krwi i sprawdzić niedobory pierwiastków w organizmie. Istotą rolę odgrywa żelazo, którego niedobór przyczynia się do złej kondycji włosów i paznokci.

Aby uzupełnić jego niedobory należy przede wszystkim zmienić dietę, ale także rozpocząć suplementację. W tym przypadku świetnie sprawdzi się Ducray Anacaps Reactiv dostępny w ofercie Apteki Galen, który oprócz żelaza zawiera biotynę, witaminę B6, E, niacynę oraz cystynę i metioninę. Redukcja stresu oraz zmiana nawyków żywieniowych powinna iść w parze z suplementacją Ducray Anacaps Reactiv. Ważny jest także codzienny ruch oraz wyciszenie się oraz znalezienie czasu na odpoczynek i odcięcie się od codziennego zgiełku.