Jak wybrać letnią sukienkę do pracy?

Wybór letniej sukienki nie jest łatwy przez liczbę dostępnych modeli: https://intimiti.pl/sukienki-letnie. Nawet w upalne dni należy przestrzegać dress codu, który obowiązuje w firmie. Jak wybrać letnią sukienkę, która będzie jednocześnie elegancka i odpowiednia na upały?

Materiał jest najważniejszy

Wybierając sukienkę do pracy należy zwrócić uwagę na materiał, z którego została ona wykonana. Ważne jest, by materiał przepuszczał powietrze, a ciało się nie przegrzewało. 

Sukienki do pracy z materiałów dobrej jakości pomagają zachować komfort termiczny. Są przewiewne i oddychające. Sukienka z takiego materiału, nawet gdy ma zabudowany dekolt, pozwala czuć się komfortowo przez wiele godzin w ciągu dnia. 

Oficjalne sukienki pięknie się prezentują, gdy są wykonane z cienkiej flaneli wełnianej lub dobrego gatunku lnu. Trzeba jednak uważać, gdyż len często wygląda na pognieciony, co nie prezentuje się elegancko. 

Tkaniną, która sprawdzi się w letnich sukienkach jest również bawełniana gabardyna, która wchłania pot. Warto również zwrócić uwagę na sukienki z piki, krepy satynowej czy krepdeszynu. Są to tkaniny eleganckie i wygodne.  

Jak wybrać dekolt oraz długość sukienki do pracy? 

Nie zależnie od pory roku należy pamiętać, że sukienka do pracy nie może być zbyt wyzywająca. Zabudowany dekolt oraz długość, która kończy się 5 cm przed kolanem to konieczność.

Zastanawiając się, jak wybrać sukienkę letnią do pracy nie można zapomnieć, że sukienki na ramiączkach nie są mile widziane w wielu firmach. Warto unikać takich sukienek. nawet gdy ramiączka są szerokie. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy kobieta zakłada delikatny żakiet, który osłoni ramiona. 

Wybierając żakiet do sukienki na ramiączkach nie trzeba kierować się zasadą, że musi on być w kolorze sukienki. Można postawić na marynarki w kolorze białym czy beżowym. Trzeba jednak pamiętać, że należy unikać intensywnych letnich kolorów oraz wzorów. 

Latem większość biur jest klimatyzowana, co znacznie ułatwia wybór sukienki. Warto jednak postawić na dobre materiały, które zapewnią komfort termiczny. Taka sukienka jest nie tylko wygodniejsza, ale również elegancko się prezentuje.