Maść na blizny – jaką wybrać i gdzie kupić?

Blizna to zmiana, która powstaje w miejscu, gdzie była rana lub skaleczenie. Ze względu na to, że do przerwania skóry dochodzi z różnych powodów, takie blizny mają rozmaity kształt oraz wielkość. Jedne są małe, prawie niewidoczne, inne zaś duże, z licznymi zrostami, które często nie wyglądają ładnie. Wiele osób, które ma ślady po ranach, czuje się z nimi niekomfortowo, szczególnie, jeśli są one w miejscach trudnych do ukrycia, zasłonięcia. Sposobem na wygładzenie i rozjaśnienie takiego śladu jest maść na blizny. https://www.aptekagalen.pl/cellulit-i-rozstepy

Preparaty przeznaczone do smarowania blizn mają podobne działanie i zazwyczaj w swoim składzie mają takie substancje jak: olej lniany, alantoinę, masę perłową, śluz ślimaka, witaminę A. Maść na blizny zawierająca takie składniki powoduje, że zmiana na skórze spowodowana ranami staje się bardziej elastyczna, miękka, jaśniejsza, wygładzona. Tym samym jest mniej widoczna, co zmniejsza uczucie dyskomfortu. Poza tym maść na blizny dzięki uelastycznieniu skóry niweluje ból, który czasem jest odczuwalny, kiedy zrost skóry jest mocny, sztywny.

Maść na blizny jest do kupienia w niemal każdej aptece. Dodatkowo, jeśli nie wiemy, jaka maść będzie najlepsza na dany rodzaj blizny, to warto zapytać farmaceutę lub dermatologa o właściwy produkt. Należy pamiętać, że maść sama w sobie jest tłusta i to ją odróżnia od innych podobnych preparatów na blizny. Dzięki swojej konsystencji sprawia, że smarowana skóra szybciej się regeneruje, jest bardziej elastyczna i wygląda lepiej. Oczywiście, jeśli chcemy uzyskać jak najlepsze efekty, należy maść na blizny stosować regularnie.