Jaki krem na rozstępy?

krem na rozstępy

Z rozstępami najczęściej mają do czynienia ciężarne kobiety. Ich powstawanie jest spowodowane między innymi przez wzrost produkcji poszczególnych hormonów oraz zmiany sylwetki. Przyszłe mamy muszą jednak pamiętać, że pozostają one na stałe. Dlatego bardzo ważne jest stosowanie rozmaitych maści czy kremów na rozstępy przez cały okres trwania ciąży. Dokładnie miejsca, w których pojawiają się rozstępy to brzuch i piersi. Właśnie te partie ciała ulegają najszybszemu oraz największemu powiększeniu.

Krem na rozstęp w ciąży

Wiele przyszłych mam zastanawia się jaki krem będzie tym odpowiednim. Takie preparaty jesteśmy w stanie nabyć zarówno w aptekach, jak i drogeriach. Znajdziemy w nich specjalistyczne kremy na rozstępy. Większość z nich możemy używać codziennie, ponadto ich stosowanie ma pozytywny wpływ na naszą skórą oto przykłady

  • skóra staje się ujędrniona,
  • zregenerowana,
  • wzmocniona,
  • nawilżona,
  • oraz zwiększamy ochronę przed wszelakimi czynnikami zewnętrznymi.
krem na rozstępy

Zanim zakupimy jakikolwiek krem na rozstępy pierw sprawdźmy, czy pozytywnie przeszedł badania dermatologiczne i pozytywną opinię wystawioną przez Instytut Matki i Dziecka. W składzie najlepszych produktów znajdziemy wysoką zawartość witaminy E, kwasu foliowego czy olejów roślinnych pokroju argonowych bądź bawełnianych. 

Od kiedy stosować krem na rozstępy?

Szczególnie ważną kwestią jest data rozpoczęcia stosowania takich preparatów. W większości przypadków pierwsze oznaki rozstępów zaczynają się pojawiać w II trymestrze. Jednakże pielęgnację powinni zacząć się już wcześniej. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby krem na rozstępy używać od początku ciąży. To działania należ również kontynuować po urodzeniu dziecka.