Krem na rozstępy ratunkiem dla kobiet w ciąży

krem na rozstępy w ciąży

Rozstępy to problem z którym każdego dnia mierzy się wiele kobiet. Przypominają one blizny, przez co wyglądają dość nieestetycznie. Co ciekawe, problem rozstępów dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Dodatkowo mogą się one pojawić podczas okresu dojrzewania. Na szczęście współczesna preparaty umożliwiają walkę z rozstępami.

Czym są rozstępy i dlaczego się pojawiają?

Rozstępy powstają poprzez przerwanie włókien elastylowych w skórze. Powoduje to powstawanie nieciekawie wyglądających znaków na skórze, które na pierwszy rzut oka przypominają blizny. Przyczyn powstawania rozstępów jest wiele. Mogą pojawić się one w trakcie nagłego przybierania na wadze, które powoduje często nadmierne rozciąganie skóry.

Problem rozstępów dotyka także sportowców, u których nastąpił nagły przyrost masy mięśniowej. Dodatkowo słaba kondycja skóry również może być przyczyną powstawania rozstępów. W przypadku pojawienia się ich na skórze wiele osób decyduje się na krem na rozstępy. Jego stosowanie ma na celu zniwelowanie skutków pojawienia się rozstępów.

Rozstępy w ciąży

Wiele kobiet podczas ciąży znacznie przybiera na wadze. Dodatkowo ich skóra znacząco się rozciąga. Dlatego często kobiety w ciąży zmagają się z rozstępami. Krem na rozstępy w ciąży to niemalże niezbędny element środków pielęgnacyjnych każdej ciężarnej kobiety.

Krem przeciw rozstępom w ciąży wzmacnia skórę. Specjalne składniki kremu odpowiednio nawilżają oraz odżywiają skórę niwelując skutki rozstępów. W sklepie Cocolita znajduje się wiele preparatów wspomagających walkę z rozstępami. Co ciekawe wiele kobiet decyduje się na zakup kremów przeciw rozstępom w ciąży dopiero w momencie ich pojawienia. Kremy takie znakomicie nawilżają i wzmacniają skórę, dlatego warto stosować je już na samym początku ciąży.

krem na rozstępy w ciąży

Nie tylko krem

Warto pamiętać, że krem przeciw rozstępom w ciąży jest co prawda skutecznym preparatem, jednak nie powinien działać bez innych czynników wspomagających. Równie ważne jest codzienne dbanie o kondycję skory oraz jej pielęgnację.

Dodatkowo rozstępy mogą być następstwem nieprawidłowej diety i niezdrowego trybu życia. Dlatego warto połączyć działanie kremów na rozstępy z odpowiednią dietą oraz niewielką dawką ruchu. Niezmiernie istotne jest również odpowiednie nawodnienie organizmu. Picie zbyt małej ilości wody może powodować wysuszanie się skóry.

Walka z rozstępami to często koszmar kobiet w ciąży. Warto jednak pamiętać, że problem ten nie dotyczy wyłącznie ciąży. Po porodzie rozstępy cudownie nie znikną. Warto więc zakupić krem na rozstępy i zadbać zarówno o swoją skórę jak i kondycję całego organizmu. Zdecydowanie przyspieszy to proces regeneracji.