Z cukru, z kawy, a może z glinki? – Pomysłów na wykonanie peelingu skóry głowy jest bardzo wiele. Salony kosmetyczne również mogą pochwalić się różnorodną ofertą peelingów trychologicznych, które sprawią, że kondycja włosów znacząco się poprawi. Dlaczego warto wykonywać regularnie taki masaż głowy?
Złuszczanie naskórka i pobudzanie do wzrostu
Peeling trychologiczny niezależnie od tego, czy będzie wykonany samodzielnie w domu, czy może w salonie kosmetycznym, to jego celem jest dokładne oczyszczenie skóry głowy z martwego naskórka, a także nagromadzonych pozostałości po stosowanych kosmetykach przede wszystkim tych do stylizacji włosów.
Zastosowany masaż z peelingiem pobudza także mikrokrążenie, pracę cebulek włosowych, reguluje wydzielanie sebum, wzmacnia skórę głowy i ułatwia wnikanie składników odżywczych ze stosowanych na co dzień szamponów, odżywek, maseczek czy wcierek. Tym samym włosy stają się z czasem piękniejsze, gęściejsze, a także szybciej rosną.
Efektowniejsza fryzura
Peeling do skóry głowy z oferty sklepu Cocolita skutecznie oczyszcza włosy już przy samej nasadzie. Dzięki temu są one znacznie lepiej uniesione i tym samym zyskuje się dużo efektowniejszą fryzurę. Można pożegnać się z oklapłymi włosami, które bardzo szybko przetłuszczają się tuż przy nasadzie.
Peeling skóry głowy – mechaniczny czy enzymatyczny?
W drogeriach oraz aptekach można znaleźć różne rodzaje peelingów. Prosty peeling mechaniczny można także samodzielnie przygotować w domu, np. z cukru, kawy czy płatków owsianych. Mechaniczne mają za zadanie ścierać naskórek, natomiast enzymatyczne go rozpuszczać. Warto dobrać preparat, który będzie adekwatny do osobistych potrzeb skóry głowy i włosów, np.
– nawilżający,
– odtłuszczający,
– normalizujący,
– oczyszczający.
Wykonanie peelingu skóry głowy
Ten trwający co najmniej 5 minut masaż powinno wykonywać się 1 raz w tygodniu. Preparat nakłada się na wcześniej umytą skórę głowy i delikatnie masuje. Warto pamiętać o tym, aby to masowanie nie było zbyt mocne lub za słabe.