Kolczyk w sutkach – co musisz wiedzieć

kolczyk w sutkach

Wśród ludzi, wykonujących zabiegi piercingu, kolczyki w sutku nie wywołują już zdziwienia ani szoku. Do dnia dzisiejszego, licencjonowani pracownicy salonów piercingu oraz tatuażu, wykonali już setki tego typu zabiegów przekłuwania i zakładania kolczyka w sutku.

Wady i zalety posiadania kolczyka w sutku

Wiele dziewcząt, zwłaszcza młodych marzy o posiadaniu kolczyka w sutku, co jednoznacznie kojarzy im się z atrakcyjnością, stylem i seksapilem. Czy jednak gra jest warta świeczki? Jakie są wady i zalety poddania się piercingowi sutka?
Przede wszystkim jest to ozdoba, która może ukryć wszelkie niedoskonałości, występujące w obrębie sutka, bezsprzecznie jest to zaleta kolczyka w sutku. Jednakże dość ważną wadą jest to, że przez kilka pierwszych miesięcy utrudnia on noszenie staników i wszelkiej odzieży, co u niektórych kobiet może powodować dyskomfort. Kobietom, które są lub planują być w najbliższym czasie w ciąży, odradza się takie zabiegi, ze względu na ryzyko uszkodzenia przewodów mlecznych. 

kolczyk w sutkach

 Proces gojenia się

Czas gojenia się kolczyka w sutku trwa średnio kilka miesięcy. Najczęściej trwa to od czterech do sześciu miesięcy. W tym czasie należy zrezygnować z opalania się, pływania w basenie, a także korzystania z sauny. Zaleca się, aby w czasie gojenia się nosić luźne, bawełniane koszulki, pozbawione nadruków na wysokości piersi, oraz w miarę możliwości, miękkie staniki, aby nie podrażniać rany. Warto przemywać i odkażać specjalnym preparatem miejsce kolczyka. Preparaty powinien polecić farmaceuta lub zawodowy piercer.