Baza do hybrydy – niezbędny element profesjonalnego manicure’u

Baza do hybrydy - niezbędny element profesjonalnego manicure'u

W ostatnich latach manicure hybrydowy przebojem wdarł się do gabinetów kosmetycznych zyskując wierne grono miłośniczek jako wyjątkowo trwały i elegancki. Często bywa też wykonywany w warunkach domowych. Niezależnie od tego, czy kobieta zdecyduje się na skorzystanie z usług salonu piękności czy też zechce nałożyć hybrydę samodzielnie niezbędne jest odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia. Jeden z jego elementów stanowi pokrycie jej tak zwaną bazą hybrydową.

Do czego potrzebna jest baza hybrydowa?

Baza do paznokci hybrydowych spełnia kilka funkcji. Przede wszystkim wpływa na wzrost przyczepności lakieru do płytki, dzięki czemu staje się ona odporna na uszkodzenia i wyjątkowo trwała. Każda pani z prawidłowo nałożoną hybrydą może przez długi czas swobodnie wykonywać wszelkie prace domowe nie ryzykując, że powłoka lakieru zacznie pękać i pojawią się na niej nieestetyczne odpryski. Ponadto baza do paznokci hybrydowych wyrównuje płytkę niwelując nierówności. Za jej sprawą powierzchnia paznokcia staje się jedwabiście gładka i prezentuje wyjątkowo atrakcyjnie. Oprócz tego baza do hybrydy chroni płytkę przed szpecącymi wygląd dłoni przebarwieniami, na które narażone są zwłaszcza miłośniczki ciemnych lakierów o intensywnej kolorystyce.

profesjonalna baza do hybrydy

Szeroka oferta baz do hybrydy

Na polskim rynku kosmetyków dostępny jest bogaty asortyment różnorodnych baz do paznokci hybrydowych. Stąd często pojawia się dylemat, jak dokonać właściwego wyboru i sięgnąć po tę odpowiednią, idealnie dopasowaną do preferencji wielbicielki manicure’u hybrydowego. Można postawić na klasyczną bazę do hybrydy, która sprawdzi się nałożona na większość paznokci, ale także zdecydować się na produkt dedykowany płytce o specjalnych potrzebach. W przypadku paznokci o słabej kondycji, ze skłonnością do rozdwajania się, warto sięgnąć po witaminowe bazy do hybrydy, których składniki odżywcze zregenerują płytkę. Panie mające problem z nierówną powierzchnią paznokci powinny wybrać bazę kauczukową, która jak żadna inna wygładzi bruzdy, a dodatkowo sprawi, że paznokcie staną się mniej łamliwe. Zbliżony efekt zapewni dłoniom budująca baza hybrydowa. Umożliwia ona zrekonstruowanie płytki paznokcia wypełniając jej ubytki, a także je nadbudowując i zapewniając efekt przedłużenia.