Krem do rąk – jaki wybrać?

krem do rąk i paznokci limonkowy

Żeby nasze dłonie były odpowiednio wypielęgnowane i nawilżone potrzebujemy odpowiedniej pielęgnacji, dlatego musimy czytać etykiety, kiedy wybieramy kremy do rąk. Nie powinniśmy kierować się tylko ich pięknymi zapachami. Warto jednak zaznaczyć, że kremy, które kupujemy w aptece nie pachną tak słodko, jak te na sklepowych półkach. Dzieje się tak, ponieważ kremy dostępne w aptekach są tak naprawdę przeznaczone do leczenia i zapobiegania alergiom – są to głównie kremy hipoalergiczne.

Kremy do rąk – dlaczego warto ich używać?

Kiedy zaczynamy pielęgnację skóry zazwyczaj skupiamy się na twarzy, całkowicie ignorując ważne obszary – takie jak dłonie. Skóra dłoni jest wrażliwa, a kiedy nadmierne myjemy dłonie, lub stosujemy środki dezynfekujące na bazie alkoholu, pielęgnacja naszych dłoni jest niezbędna. Krem do rąk przede wszystkim:

  • Nawilża. Skóra na grzbiecie dłoni jest zdecydowanie cieńsza, a także zawiera mniej gruczołów łojowych, przez co jest bardziej podatna na wysuszanie. Natomiast skóra na wewnętrznych częściach dłoni jest znacznie grubsza, dlatego zaleca się stosowanie kremu do rąk, który zawiera skuteczne produkty zawierające dobroczynny kwas askorbinowy i hialuronowy.
  • Działa relaksacyjnje. Kiedy aplikujemy krem do rąk możemy  przeżyć szybką ucieczkę od zabieganego dnia. Delikatne masaże dłoni łagodzą niepokój, uspokajają nerwy, a także otwierają pory psychiczne. Krótka przerwa daje nam chwilę introspekcji, która może zdziałać cuda – nie tylko dla naszego umysłu ale także dla naszych dłoni.
  • Działa przeciwstarzejąco. Dłonie spędzają na zewnątrz tyle samo czasu co nasze twarze, jeśli o nie nie dbamy, narażamy je na szybkie starzenie. Stosowanie kremu do rąk pomaga zwiększyć nawilżenie i elastyczność skóry, a także pozbyć się przebarwień i przedwczesnych zmarszczek.
  • Wpływa na zdrowie paznokci. Otoczenie dookoła paznokci ma zadanie chronić nasze paznokcie przed infekcjami bakteryjnymi. Gdy nadmierne myjemy ręce możemy wysuszać i łuszczyć skórki, czyniąc je podatnymi na infekcje bakteryjne. Stosowanie kremu do rąk sprawia, że skórki i paznokcie są odżywione i zadbane.

Krem do rąk – jak często stosować?

Kremy do rąk możemy stosować w ciągu dnia tak często, jak tylko chcemy. Eksperci zalecają stosowanie kremu do rąk po umyciu dłoni, przed pójściem spać, a także w chłodniejsze dni przed wyjściem. Kremy do rąk dostaniemy na sanbello.pl.

Rodzaje kremów do rąk

Kremy do rąk podzielić można na kilka grup – w zależności od tego, jak działają na skórę dłoni. Wyróżnia się:

  1. Odżywcze kremy do rąk
  2. Ochronne Kremy do Rąk
  3. Nawilżające kremy do rąk
  4. Przeciwzmarszczkowe kremy do rąk

Krem do rąk – działanie 

Krem do rąk zawiera substancje okluzyjne i emolienty, a także grupy składników, które tworzą barierę na skórze i działają w celu uszczelnienia wilgoci. W niektórych kremach ta warstwa jest wodoodporna i może zapewnić trwałą ochronę po umyciu rąk. Stosowanie kremu do rąk może łagodzić skórę i różne objawy – jednak pamiętajmy, że nie są one przeznaczone do leczenia chorób skóry, takich jak np. egzema. Musimy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu, który zaleci nam specjalne kremy pomocne w takich przypadkach. Po wygojeniu się skóry możemy użyć kremu do rąk, aby dłonie były miękkie i zdrowe.