Kuracje keratynowe dla włosów

Osoby, które pozostają w temacie pielęgnacji włosów, z całą pewnością wiedzą, czym jest keratyna do włosów i w jaki sposób ją stosować, aby przynosiła zamierzone efekty.

Czemu służy keratyna?

Przede wszystkim kuracja keratynowa jest świetnym rozwiązaniem dla osłabionych oraz zniszczonych włosów. Włosy, które przeszły dużo zabiegów rozjaśniania, prostowania, kręcenia, czy też padły ofiarami używania nieodpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych, z całą pewnością odżyją po kuracji opartej na keratynie. Keratyna jest naturalnym budulcem włosów i dlatego dostarczana w postaci masek do włosów, doskonale łączy się z komórkami włosa i sprawia, że włosy stają się gładsze, sypkie, lśniące i zdecydowanie łatwiejsze w rozczesywaniu. Odpowiednia ilość keratyny do włosów sprawia także, że włosy stają się odporniejsze na wszelkiego rodzaju zabiegi oraz uszkodzenia mechaniczne. Warto więc dbać o to, aby jej poziom bym stale w normie.

Czym jest keratynowe prostowanie włosów?

Jest to zabieg, który można przeprowadzić u fryzjera i, który sprawia, że włosy znacznie odżywają. Choć nie jest to klasyczny zabieg prostowania, włosy stają się gładsze pod wpływem nakładanej na nie keratyny. Zabieg ten utrzymuje się, nawet do kilku miesięcy dlatego jest dobrą inwestycją dla wszystkich kobiet, które narzekają na kondycję swoich włosów oraz chciałyby, aby stały się one lżejsze, gładsze i łatwiejsze w rozczesywaniu oraz codziennej pielęgnacji.