Lakiery kauczukowe – właściwości i działanie

Lakiery kauczukowe - właściwości i działanie

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się kauczukowe lakiery do paznokci. Posiadają one wiele właściwości, które wyróżniają je na tle innych produktów do tworzenia paznokci hybrydowych. Ich nowoczesna formuła doskonale współgra z płytką paznokcia. Jakie zalety posiadają bazy i lakiery kauczukowe? Jak prawidłowo wykonać manicure kauczukowy?

Bazy kauczukowe – podstawowe informacje 

Baza kauczukowa to produkt, który powstał z połączenia bazy hybrydowej i żelu budującego. Substancja ta stosowana jest jako podkład pod manicure hybrydowy lub preparat do przedłużania paznokci. Jego największą zaletą, wyróżniającą się spośród pozostałych produktów, jest niezwykła wytrzymałość. Zapobiega on uszkodzeniom mechanicznym mogącym powstać podczas uderzeń. Za tę właściwość odpowiedzialne są wiązania kauczukowe, które współpracują z naturalną płytką paznokcia. Powstająca wówczas ochrona nie dopuszcza do pęknięć płytki paznokcia. Jednak nie jest to jedyny mocny punkt. Bazy kauczukowe wyrównują wszelkie niedoskonałości znajdujące się na płytce paznokcia. Wszystko za sprawą szczególnych właściwości samopoziomujących oraz odpowiedniej gęstości. Pod adresem https://makear.pl/pl/menu/bazy-kauczukowe-526.html dostępne są również lakiery kauczukowe.

Kauczukowe lakiery do paznokci – właściwości i zalety 

Lakiery kauczukowe występują w wielu wariantach i barwach. Dlatego też cieszą się coraz większą popularnością wśród kobiet. Podobnie jak bazy kauczukowe są one odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz uderzenia. Kolorowe produkty także wyrównują płytkę paznokcia. Gęsta, kremowa konsystencja produktu łatwo się rozprowadza, co znacznie ułatwia aplikacje. Lakiery te bardzo często wybierane są przez początkujące stylistki. Kauczukowe lakiery do paznokci oraz ich unikalne cechy stanowią mocną konkurencję dla tradycyjnych lakierów hybrydowych. 

lakier kauczukowy na paznokciach

Bezbłędny manicure kauczukowy krok po kroku 

Manicure kauczukowy wykonuje się podobnie jak hybrydowy. Z tą różnicą, że aplikujemy produkty kauczukowe. Jak to wygląda w praktyce?

KROK 1. Odsunięcie i usunięcie skórek.

KROK 2. Matowienie i odtłuszczanie płytki paznokcia za pomocą wacika i cleanera. 

KROK 3. Nałożenie primera (opcjonalnie).

KROK 4. Aplikacja wybranej bazy kauczukowej (należy pamiętać o dokładnym rozprowadzeniu produktu po płytce), następnie utwardzanie lampie. 

KROK 5. Nałożenie kolorowego lakieru kauczukowego. Utwardzenie w lampie. 

KROK 6. Aplikacja topu i utwardzenie w lampie. 

KROK 7. Przeczyszczenie płytki paznokcia za pomocą cleanera.