Loxon max – skuteczny lek w łysieniu androgenowym

Zdrowe i lśniące włosy są wizytówką – dodają atrakcyjności i odejmują lat. U niektórych osób gęste włosy pozostają jedynie w strefie marzeń. Nadmierne ich wypadanie może doprowadzić do spadku poczucia własnej wartości i chęci ukrycia problemu. Dbanie o włosy nie zawsze jest wystarczające – czasami problem jest poważniejszy. Należy wtedy sięgnąć po środki, które wspomogą wzrost włosów i ograniczą ich wypadanie.

Jak poprawić kondycję włosów?

Właściwie zbilansowana, zdrowa dieta jest ważnym czynnikiem wpływającym na wzrost włosów i ich stan, jednak nie zawsze wystarcza. Szybkie tempo życia, nadmierny wysiłek fizyczny oraz stres działają negatywnie na kondycję włosów. Najczęstszą przyczyną wypadania włosów jest łysienie androgenowe, za które przede wszystkim odpowiadają geny. W przypadku tego schorzenia warto zastosować preparaty wspomagające porost włosów oraz hamujące ich nadmierne wypadanie, np. Loxon max.

Czym jest łysienie androgenowe?

Mechanizm łysienia androgenowego (inaczej łysienia typu męskiego) jest następujący:

Enzym 5-alfa-reduktaza, który znajduje się w komórkach mieszków włosowych, przekształca testosteron w DHT (dihydrotestosteron), czyli jego aktywną formę, która sprawia, że faza wzrostu włosów ulega skróceniu, a mieszki włosowe zanikają. W łysieniu androgenowym mieszki włosowe są nadwrażliwe na działanie tego hormonu. Choroba ta najczęściej występuje u mężczyzn, choć pojawia się też u kobiet. U mężczyzn objawia się postępującym cofaniem się linii włosów na czole i skroniach, aż do zaniku włosów, natomiast u kobiet przede wszystkim prowadzi do przerzedzenia włosów na czubku głowy.

Jak zahamować łysienie typu męskiego?

Minoksydyl to substancja lecznicza występująca w Loxonie max, która ma udowodnioną naukowo skuteczność w terapii tego schorzenia zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet.

Jego działanie opiera się na:

– hamowaniu procesu zanikania mieszków włosowych

– pobudzaniu porostu włosów

– działaniu stymulującym namnażanie komórek mieszków włosowych

Płyn Loxon max stosuje się miejscowo na skórę głowy.

Wypadanie włosów jest problemem, który dotyka wielu osób. Gdy problem się nasila, można mu zaradzić poprzez systematyczne stosowanie preparatu z minoksydylem (np. płynu Loxon max), który wpływa pozytywnie na kondycję włosów i ich zagęszczenie, co udowodniono w badaniach klinicznych.