Czy warto stosować podkłady mineralne?

podklad revlon

Kosmetyki mineralne, szczególnie te powstałe na bazie wyłącznie naturalnych składników cieszą się w ostatnim czasie dużym powodzeniem. Czy mineralny podkład do twarzy do dobre rozwiązanie? Czym produkty mineralne różnią się od tradycyjnych?

Czy produkty mineralne różnią się od tradycyjnych kosmetyków?

Mineralny podkład do twarzy (zobacz taki) jest znacznie bardziej naturalnym produktem, niż tradycyjny fluid. W takich kosmetykach często można znaleźć dwutlenek tytanu, tlenek cynku, mikę czy tlenek żelaza. Choć są to składniki naturalne, to jednak warto pamiętać, że często są zanieczyszczone ołowiem czy rtęcią, dlatego też zanim trafią do kosmetyku, zostają w warunkach laboratoryjnych bardzo dokładnie oczyszczone ze szkodliwych zanieczyszczeń.
Kosmetyki mineralne od tych tradycyjnych różnią się przede wszystkim składem i ingrediencjami zastosowanymi przy produkcji. W mineralnych produktach nie ma miejsca na stosowanie środków konserwujących, parabenów, olejów mineralnych, środków zapachowych czy chemicznych barwników. Są to substancje, które w niektórych przypadkach mogą wywoływać podrażnienia. Z tego też względu bardzo często dermatolodzy osobom z cerą problematyczną zalecają stosowanie kosmetyków mineralnych.

Kosmetyki mineralne – o czym warto pamiętać?

Stosując mineralny podkład do twarzy należy pamiętać o tym, że służy on wyłącznie tuszowaniu niedoskonałości i wyrównywaniu kolorytu twarzy. Nie może natomiast stanowić zastępstwa dla stosowania kremu nawilżającego czy preparatu przeciwzmarszczkowego. Choć mineralne produkty pozytywnie wpływają na skórę, to jednak warto nawet przy ich stosowaniu zachować codzienne rytuały pielęgnacyjne.