Jak często stosować Kevin Murphy szampon?

Wiele osób boryka się z problemem, jakim jest ustalenie prawidłowej częstotliwości mycia włosów. Są zwolennicy tego, by sięgać po szampon jak najczęściej i tacy, którzy zachęcają do tego, by z niego w pełni zrezygnować. Jak powinno się postąpić? O czym warto pamiętać?

Zależy od składu


Zwykle szampony nie są przeznaczone do codziennego stosowania. To środki o silnym działaniu, które może przesuszać włosy. Właśnie dlatego Kevin Murphy szampon powinien być stosowany wraz z odżywką lub maską do włosów. Nie można jednak zapominać, że są produkty przeznaczone do codziennej pielęgnacji. Wyróżnia je skład bez silnych substancji myjących. Ich zadaniem jest delikatne oczyszczanie, które nie niszczy struktury włosa. Takie łagodne szampony można stosować właściwie każdego dnia, a silne środki można zarezerwować tylko na okazjonalne mycia np. raz w tygodniu.

Indywidualne potrzeby


Nie można zapominać jednak o tym, że każdy ma inne potrzeby. Osoby pracujące w trudnych warunkach, o przetłuszczających się włosach, czy często noszące czapkę, zwykle muszą częściej też myć głowę. Nie można więc ustalić jednego i wspólnego dla wszystkich schematu pielęgnacji włosów. Warto jest zachować otwarty umysł i sięgać po szampony Kevin Murphy wtedy, gdy będą potrzebne. Indywidualne potrzeby najłatwiej jest określić dzięki metodzie prób i błędów, która pozwoli określić jakie kosmetyki, jakie działania i jak często powtarzane dają najlepszy efekt. Warto też pamiętać o suplementacji w postaci witamin wspomagających odżywienie włosów.