Manicure hybrydowy – trwałość i charakter

Lakiery hybrydowe w ostatnich latach znacznie zyskały na popularności, wypierając ich tradycyjne schnące odpowiedniki. Charakteryzują się wysokim poziomem trwałości i intensywnością barw, dzięki dużej pigmentacji. Dzięki lampie UV lub LED zmieniają konsystencję z płynnej na stałą, za pomocą katalizatorów stymulowanych przez wydzielane przez nie światło.

Możliwości hybryd

Manicure hybrydowy jest dość prosty w wykonaniu, więc można go wykonać zarówno w salonie kosmetycznym takim jak choćby Easynails.pl jak i samodzielnie w domu. Aplikacja produktu jest łatwa, potrzebne są do tego jedynie drobne umiejętności manualne. Na paznokieć należy najpierw nałożyć specjalną bazę, która uchroni płytkę. Długość czasu utwardzania pod lampą UV zależy od jej mocy. Dzięki swojej wytrzymałości możliwe jest stworzenie nieskończenie wielu różnorodnych stylizacji wedle upodobania. Z poziomem skomplikowania zwiększają się także wymagania dotyczące umiejętności. Dzięki specjalnym żelom można również dokonać przedłużenia płytki paznokcia i nadanie jej określnego kształtu.

Wytrzymałość oraz przeciwskazania

Prawidłowo wykonana stylizacja powinna utrzymywać się do trzech tygodni. Aby ją usunąć niezbędne jest zastosowanie specjalnych preparatów. Mimo że manicure hybrydowy jest względnie bezpiecznym zabiegiem, istnieją pewne przeciwskazania do stosowania go przez osoby uczulone na któryś ze składników lakierów lub osoby z infekcjami, czy kurzajkami w okolicach paznokci.