Matowe czy błyszczące cienie do powiek – które wybrać?

dobre cienie do powiek

Makijaż oka może być zarówno wieczorowy, jak i dzienny. Potrafi zamaskować małe oczy czy zbyt blisko, jak i szeroko rozstawione. Przy pomocy korektora w szybki sposób można rozświetlić kącik i usunąć oznaki zmęczenia. Szeroka gama cieni do powiek pozwala na dobranie odpowiednich kolorów do karnacji, jak i koloru tęczówki oka.

Matowe czy błyszczące cienie do powiek – które wybrać?

Makijaż dzienny zazwyczaj nie jest mocny, często to tak zwany „make up no make up”, który ma dać cerze promienny i świeży wygląd, który wygląda bardzo naturalnie. Do jego wykorzystania potrzebne są matowe cienie do powiek, które są zbliżone kolorystycznie do karnacji, np. odcienie beżu. Często rozświetla się wewnętrzny kącik oka jaśniejszym i nieco połyskliwym cieniem.

Typowo błyszczące cienie na całej powiece, które mienią się w świetle, lepiej prezentują się na wieczornych wyjściach i specjalnych okazjach. Na co dzień lepiej nie przesadzać z ich używaniem, podobnie jak ze smokey eyes.

Jakie wybrać cienie do powiek?

W każdej drogerii jest dostępnych przynajmniej kilkanaście palet do makijażu jak i pojedynczych cieni. Dobre cienie do powiek są trwałe, ale jednocześnie łatwe do rozblendowania pędzelkiem. Oznacza, że to mimo mocnej pigmentacji można je w łatwy sposób rozetrzeć na oku i połączyć z innym kolorem, przez co przejścia między nimi wyglądają naturalnie. Cienie wysokiej jakości nie powinny się zbyt łatwo kruszyć ani osypywać przy nakładaniu aplikatorami lub pędzelkami.