Wybór kremu do ust

balsam do ust

Usta są jedną z najbardziej wrażliwych stref twarzy. To właśnie dlatego należy im się szczególna troska i do ich pielęgnacji należy używać naturalnych i w pełni bezpiecznych produktów. Odpowiednia pielęgnacja jest ważna zwłaszcza latem, ponieważ to wtedy skóra i takie delikatne partie, jak właśnie usta, są podwójnie narażone na działanie szkodliwych promieni słonecznych oraz słonej wody i piasku.
Warto pielęgnować swoje usta i dobrać odpowiedni balsam do ust bądź tez krem do ust, zanim staną się one przesuszone i bolesne.

Jaki powinien być idealny krem do ust?

Z całą pewnością powinien być on silnie nawilżający. Najlepiej, jeśli ma on w składzie naturalne składniki, takie jak na przykład masełko shea, które w naturalny sposób natłuszcza nawet najbardziej wysuszone strefy.
Dobrym wyborem są też kremy na bazie witaminy C lub natłuszczających olejków. Witamina C dodatkowo wzmacnia odporność narażonej na szkodliwe czynniki skóry, a także sprawia, że usta staną się miększe, bardziej elastyczne i o jednolitej barwie.
Dobrym wyborem są też tradycyjne kremy typu nivea, które sprawdzają się w każdej sytuacji.
Wybierając odpowiedni balsam do ust, warto kierować się zasadą, że im mniej, tym lepiej. To dlatego lepiej wybierać produkty, które w swoim składzie mają mało produktów i takie, których znaczna część jest pochodzenia naturalnego, w tym roślinnego.
Warto używać balsamów sztucznie perfumowanych.