Nanoplex – regeneracja włosów farbowanych i zniszczonych

Trwała koloryzacja silnie ingeruje w strukturę wewnętrzną włosa, powodując jej osłabienie. Zerwaniu ulegają wiązania pomiędzy atomami siarki i wodoru (w skrócie zwane siarczkowymi), co sprawia, że włosy stają się matowe, łamliwe i suche. Szybko można zaobserwować rozdwojone końcówki, a szczotka nie sunie gładko po puklach.

Czy da się odbudować wiązania siarczkowe?

Odbudowanie wiązań siarczkowych jest możliwe dzięki zastosowaniu Nanoplexu. Produkt ten, użyty podczas farbowania, zapobiega niszczeniu wewnętrznej struktury włosa, zapobiegając tym samym powstawaniu zniszczeń. Widocznie i natychmiastowo poprawia jakość czupryny, dzięki zwiększeniu ilości połączeń keratynowych we włosie.

Jak stosować Nanoplex?

Kuracja Nanoplexem składa się z dwóch etapów. Na początku należy dodać produkt do farby, nałożyć mieszankę na włosy i trzymać tak długo, jak zaleca producent farby. Następnie mieszankę należy spłukać. Drugi etap polega na nałożeniu Nanoplexu na mokre włosy i odczekaniu 20 minut. Po upływie tego czasu powinno się spłukać czuprynę i dokładnie wysuszyć.

Czy Nanoplex wpływa na końcowy efekt kolorystyczny?

Nanoplex nie zmienia ostatecznej barwy otrzymanej na włosach. Nie wpływa również na czas trzymania farby na czuprynie, powoduje natomiast zwiększony blask i dłuższe utrzymywanie się wyrazistego koloru.

Czy można zastosować Nanoplex nie farbując włosów?

Nie jest konieczne dodawanie Nanoplexu do farby. W celu dogłębnej regeneracji możemy dodać go do ulubionej odżywki i trzymać taką mieszankę na włosach przez minimum 20 minut. Następnie należy włosy umyć i wysuszyć.