Naturalna pielęgnacja z Natura Siberica – odżywki do włosów

odżywka do włosów naturalna

Naturalne produkty do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów stają się coraz popularniejsze, a ich składy – coraz uważniej studiowane. Również rosnącym zainteresowaniem cieszy się tematyka świadomej pielęgnacji włosów – regularnej i opracowanej z myślą o indywidualnych cechach oraz potrzebach kosmyków.

Zestaw kosmetyków odpowiadających porowatości włosów oraz ich szczególnym potrzebom to podstawa – na bazie właściwie dobranych produktów można z powodzeniem opracować rutynę pielęgnacyjną idealną względem własnych potrzeb i preferencji. Szczególną uwagę warto poświęcić wyborowi masek i odżywek do włosów, których to zadaniem będzie dostarczenie kosmykom niezbędnych składników. Jakie naturalne odżywki do włosów warto posiadać w swoim pielęgnacyjnym wyposażeniu?

Naturalne odżywki do włosów – czego powinny dostarczać kosmykom?

Jako że włos na długości jest martwą strukturą, w zakres dbania o zdrowy wzrost i wygląd kosmyków wchodzi stosowanie produktów pielęgnacyjnych, które od zewnątrz nawilżą włosy, odbudują je i zabezpieczą. W związku z tym, kosmetyki do włosów ujęte w rutynie pielęgnacyjnej powinny dostarczać składników należących do jednej lub kilku z trzech grup związków:

odżywka do włosów naturalna
  • protein – odpowiedzialnych za odbudowę i regenerację (np. keratyna, jedwab, proteiny roślinne)
  • emolientów – zabezpieczających przed utratą wilgoci, uelastyczniających i wygładzających (np. roślinne oleje i masła)
  • humektantów – dostarczających nawilżenia (np. żel aloesowy, gliceryna, miód)

Podstawą jest poznanie cech i potrzeb włosów. Choć w kontekście wymienionych trzech grup substancji mówi się o „równowadze PEH”, w rzeczywistości niektóre włosy potrzebują więcej protein w pielęgnacji, a inne np. bardziej intensywnego nawilżenia, by rosnąć jako zdrowe, mocne i błyszczące kosmyki. W naturalnych odżywkach do włosów (https://naturasiberica.com.pl/pl/menu/odzywki-306.html) poszukuj wzbogacających pielęgnację drogocennych składników pochodzących z natury – roślinnych protein, olejów i ekstraktów, aloesu, miodu, wyciągów z ziół.

Pielęgnacja z produktami Natura Siberica – odżywki do włosów

Dobrym kierunkiem kosmetycznych poszukiwań w kontekście naturalnej pielęgnacji włosów może okazać się szeroki wybór odżywek rosyjskiej marki Natura Siberica. W ofercie Natura Siberica odżywki do włosów występują w kilku różnych formułach – w formie klasycznej odżywki do stosowania przy myciu włosów, odżywki bez spłukiwania oraz ochronnego sprayu. Zróżnicowane są również ich receptury – nie brakuje odżywek typowo nawilżających czy regenerujących, jak i bardziej uniwersalnych, dla każdego typu włosów lub kosmyków bez wyraźnie sprecyzowanych potrzeb. Zastosowane składniki pochodzenia naturalnego odżywiają i wzmacniają włosy, które odwdzięczą się zdrowym wzrostem, zwiększeniem objętości oraz blaskiem i poprawą kondycji.