Termiczna ochrona kosmyków przed stylizacją – Balmain Thermal Protection Spray

Stylizacja włosów z wykorzystaniem wysokiej temperatury, na przykład przy pomocy suszarki, lokówki czy prostownicy, wiąże się na dłuższą metę z powstawaniem uszkodzeń niezabezpieczanych uprzednio kosmyków. Aby ograniczyć ryzyko zniszczenia włosów, warto w ramach ich przygotowania do stylizacji stosować kosmetyki zapewniające termiczną ochronę.

Uszkodzenia włosów powstałe w wyniku traktowania kosmyków wysoką temperaturą w ramach stylizacji są właściwie nieodwracalne. O ile przesuszone nieco włosy wciąż można nawilżyć i zabezpieczyć przed kolejnymi zabiegami, o tyle dla skrajnie osłabionych i wykruszających się wskutek regularnej stylizacji kosmyków z reguły nie ma już ratunku, a wszelkie zniszczenia należy ściąć dla ochrony wyższych partii włosów. Z ratunkiem przychodzą termoochronne kosmetyki – preparaty występujące w różnych formach, przeznaczone do stosowania przed stylizacją z wykorzystaniem wysokiej temperatury. Do produktów tego typu należy mgiełka Balmain Thermal Protection Spray, która zapewnia ochronę kosmyków przed temperaturą nawet do 220°C.

Kosmetyki termoochronne

Produkty do włosów zapewniające termiczną ochronę występują w kilku formach, spośród których do najpopularniejszych należą mgiełki i olejki. Kosmetyki tego rodzaju rozprowadza się równomiernie na suchych lub wilgotnych włosach przed ich stylizacją z użyciem suszarki, prostownicy czy lokówki. Mgiełkę Balmain Thermal Protection Spray wyróżnia lekka, nietłusta formuła oraz zawartość wzmacniających kosmyki protein jedwabiu. Rozpylenie produktu na włosy przed ich stylizacją chroni je przed nadmiernym wysuszeniem, dodatkowo nawilża oraz ułatwia rozczesywanie. Kosmyki zyskują także blasku i zdrowego wyglądu dzięki utrzymaniu wewnątrz struktury włosów optymalnego poziomu wilgoci.