Niezawodna odżywka do brwi domowej roboty

Wysokiej jakości odżywki do brwi kupić można nie tylko w sklepie z kosmetykami. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przygotować własne odżywki w domu co wbrew pozorom nie jest trudnym zadaniem. Większość niezbędnych składników do przygotowania odżywki można kupić w bardzo atrakcyjnej cenie, dzięki czemu na domowych kosmetykach można sporo zaoszczędzić.

Na jakie składniki postawić?

Odżywka do brwi powinna składać się z olejku rycynowego, wazeliny, aloesu i oleju z wiesiołka. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto dodać również kapsułki witaminy A i E. Wymienione składniki należy bardzo dokładnie wymieszać. Odżywka do brwi powinna być nałożona przed snem, czyli późnym wieczorem. Dzięki domowym odżywkom brwi stają się znacznie grubsze i co najważniejsze jest ich więcej. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że odżywki przyśpieszają proces porostu brwi i umożliwiają przyciemnienie włosków.

Jakie odżywki są godne uwagi?

Godna polecenia jest odżywka do brwi oparta wyłącznie na naturalnych materiałach. W dzisiejszych czasach najlepszym wyborem cieszą się preparaty, które w swoim składzie zawierają rewelacyjny kwas hialuronowy, alantoinę i bimatoprost. Pamiętać należy również o tym, że odżywka powinna być nanoszona wyłącznie na suche i czyste brwi. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że trzeba pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń i pozostałości po użytych kosmetykach. Warto także zainteresować się zastosowaniem odżywki do brwi z henną. Osoby, które chcą zagęścić brwi powinny z kolei postawić na odżywki z keratyną.