Pędzle Jessup – w zestawie czy osobno?

Dla początkujących stylistek makijażu gotowe zestawy pędzli są idealnym rozwiązaniem. Zestawy są tak komponowane, aby zawierały wszystkie modele, niezbędne do stworzenia każdego makijażu. Pozwala to na zaoszczędzenie pieniędzy oraz czasu na szukanie w sklepach internetowych poszczególnych modeli, które często kupowane osobno są droższe.

Pędzle Jessup – popularne zestawy pędzli do makijażu oczy i twarzy

W zależności od producenta, zestawy pędzli mogą zawierać modele niezbędne do makijażu oczu, jak i twarzy. W popularnych zestawach pędzli Jessup jest 24 szt. i teoretycznie każdy z nich wydaje się niezbędny. Oczywiście, to czy makijażystka będzie korzystała z nich wszystkich, zależy od jej indywidualnych preferencji i warsztatu. Nie każda kobieta do nakładania podkładu używa pędzla i mocno zbitym i ściętym włosie, ponieważ zdecydowanie łatwiej i szybciej nakłada podkład gąbką. To samo tyczy się pędzli nieco większych, ale nadal precyzyjnych. Według producenta powinno się nimi przypudrowywać delikatnie korektor pod oczami, ale tu z pomocą znów przychodzi niezawodna gąbka, która równie dobrze co dany pędzel, rozprowadzi puder pod oczami.

Własne zestawy pędzli

Choć zestawy pędzli kuszą swoją różnorodnością, dużą ilością modeli i przede wszystkim niższą ceną, nie są najlepszym wyborem dla kobiety, która nie zajmuje się zawodowo makijażem. Takiej osobie zdecydowanie wystarczą 4 pędzle do twarzy, czyli do podkładu, pudru, różu i bronzera, a także kilka sztuk pędzli do makijażu oczy. W takiej sytuacji absolutnie nie ma potrzeby kupowania zestawów pędzli, które nigdy nie zostaną użyte.