Sprytne triki na to, by mieć piękną skórę

maslo-odzywcze-do-ciala

Wiele kobiet narzeka na to, że ich skórze brakuje nawilżenia. Jest to poważny problem, gdyż słabo odżywione ciało jest nieprzyjemne w dotyku, szorstkie, może się łuszczyć i nie wygląda dobrze, a przy tym skóra staje się mniej elastyczna i bardziej podatna na starzenie. Warto więc dowiedzieć się, jak można o nią zadbać, tym bardziej że nie jest to wcale trudne ani też kosztowne.

Nie tylko nawilżenie

maslo-odzywcze-do-ciala

Większość kobiet, chcąc zapewnić sobie komfort płynący z posiadania idealnie nawilżonej i odżywionej skóry, skupia się przede wszystkim na wcieraniu w nią kosmetyków nawilżających. Czasem jednak mogą one nie działać w pożądanym stopniu, nie tylko z powodu ich jakości i skuteczności, ale utrudnionego wchłaniania składników odżywczych na skutek zalegania na powierzchni skóry martwych komórek. Warto zatem systematycznie wykonywać peeling. Skóra po takim zabiegu będzie niewiarygodnie gładka, a gdy po nim wmasuje się na przykład masło do ciała Bielenda, efekt będzie niezrównany. Peeling warto wykonywać 2-3 razy w tygodniu. Wespół z dobrym kosmetykiem nawilżającym, pozwoli to zachować skórę w doskonałej kondycji.

Co do nawilżania?

Wybór dobrego balsamu czy masła nie jest jednak łatwy, choć na rynku jest całe mnóstwo takich kosmetyków. Wspomniane masło Bielenda do ciała na pewno będzie dobrym wyborem, gdyż ma bogatą konsystencję i w większości naturalne składniki. Lekkie balsamy i przelewające się przez palce emulsje zwykle nie radzą sobie z nawilżaniem, a jeśli przy tym mają chemiczny skład, mogą nawet wysuszać skórę.
Bardzo dobrym wyborem będzie też olejek do ciała Bielenda, który nie tylko jest atrakcyjny w stosowaniu i pięknie pachnie, ale też ma zdolność zatrzymywania w skórze cząsteczek wody. Najlepsze przy tym efekty można osiągnąć, nakładając go na jeszcze wilgotne ciało po kąpieli.