Przydatne akcesoria do włosów

Wsuwki do włosów, klamry i klipsy to małe i niepozorne gadżety, które są potrzebne do wykończenia każdej fryzury. Stosowane są nie tylko przez fryzjerów, ale również w codziennej domowej stylizacji. Zatem w jaki sposób możemy zastosować wymienione akcesoria, aby nadać naszej fryzurze niepowtarzalnego kształtu?

Wsuwki wracają na salony!

Dla wielu pań wpinanie wsuwek we włosy zawsze kojarzy się z nieprzyjemnym uczuciem. Aby nie narazić swoich włosów na uszkodzenie oraz uniknąć bólu głowy, warto używać tylko takiej liczby wsuwek, jaka jest niezbędna do utrzymania fryzury na miejscu. Wybierając wsuwki do włosów zwracajmy uwagę, czy ich zakończenia zostały wykonane z tworzywa sztucznego. Metalowe wsuwki niestety mogą poważnie uszkodzić nasze włosy, ponieważ kruszec szybko się nagrzewa, a włosy źle znoszą taką wysoką temperaturę. My zdecydowanie wybieramy kolorowe wsuwki, które zostały wykonane z silikonu, dzięki, którym nasza fryzura nabierze charakteru.

Jak wykorzystać klamry i klipsy do włosów?

Duże klamry do włosów stały się popularne jeszcze w latach 90-tych ale wiele pań używa ich do dzisiaj. Często używane są także na prestiżowych pokazach fryzjerskich, które znacząco podkreślą każdą fryzurę. Jeżeli planujemy specjalne wyjście, warto poprosić fryzjera, aby podczas upinania „koka” użył ozdobnej klamry bądź klipsa, dla uzyskania efektu w stylu „glamour”. Klipsy wykorzystywane są także m.in podczas doczepiania pasm włosów. Dla pań, które marzą o długich włosach, jest to idealne rozwiązanie, bowiem za pomocą klipsów możemy doczepić pasma naturalnych lub syntetycznych włosów, dzięki czemu dopinki staną się łatwiejsze w aplikacji, a efekt będzie znakomity.

Obecnie na rynku mamy do wyboru szeroką gamę asortymentu, jeżeli chodzi o dodatki i akcesoria do stylizacji włosów. Wsuwki klamry i klipsy to obecnie przydatne przybory, które sprawdzą się idealnie w wykończeniu każdej fryzury.