Biustonosz do karmienia – jak go wybrać?

Nie ulega wątpliwości, że odpowiednio dobrany biustonosz do karmienia jest niesłychanie ważnym elementem garderoby każdej kobiety. Dbanie o własne piersi to szczególnie istotny aspekt właśnie podczas ciąży. Klucz w tym, aby taki stanik był prawidłowo dopasowany, gdyż w przeciwnym razie będzie wprawiać kobietę w poczucie ogromnego dyskomfortu, co również może być odczuwane przez dziecko. Zdecydowanie warto więc przyjrzeć się bliżej temu tematowi i zastanowić się, jak wybrać biustonosz do karmienia. 

Na co zwrócić uwagę?

Wiele kobiet ceni sobie staniki do karmienia z odpinanymi ramiączkami i klapkami na wysokości brodawek. Zapewnia to zdecydowanie większy komfort, gdyż nie trzeba zdejmować czy odpinać całej bielizny. Zdania na ten temat są bardzo podzielone, jednak zdecydowanie warto przyjrzeć się zarówno temu modelowi, jak i tradycyjnemu i samemu zdecydować co wydaje się lepszym rozwiązaniem, 

Istotnym aspektem jest także sama tkanina oraz wykończenia. Coraz częściej poleca się staniki wykonane z bawełny z domieszką bambusa. Materiał powinien być przede wszystkim przewiewny i cienki, bez żadnych szorstkości. Co więcej, dobrze byłoby, aby szybko schnął i nie  pozostawały na nim żadne plamy – niestety zdarza się to bardzo często. 

Istotne okazują się także same ramiączka, które powinny być solidne i szerokie. Wąskie niestety mogą bardzo szybko wbijać się w ramiona. 

Rozmiar to ważna kwestia

Oczywiście najistotniejszym aspektem jest sam rozmiar takiego biustonosza. Warto w tym przypadku najpierw dokładnie się zmierzyć. Można to zrobić w domu lub w sklepie przy pomocy sprzedawczyni. Kolejny krok to przymierzenie takiego biustonosza – oczywiście o ile to możliwe. Jest to tak naprawdę najlepszy sposób na jego ocenę i sprawdzenie czy, aby napewno dobrze się prezentuje. Przy tej okazji warto także zwrócić uwagę na łatwość odpinania zapięć, które czasami potrafią sprawić wiele problemów. Jest to o tyle istotne, gdyż podczas karmienia zazwyczaj robi się to jedną ręką, ponieważ w drugiej trzeba trzymać dziecko.