Peeling skóry głowy na porost włosów

szampon do włosów

Marzysz o soczystych lokach? To świetnie się składa, bo pielęgnacja włosów jest istotna dla każdej kobiety. Wypróbowałaś wszystkie rodzaje szamponów, serum i maseczek, wzięłaś kurację witaminową, ale nadal nie ma rezultatów? Zapraszamy do czytania, a przekonamy się, dlaczego złuszczanie skóry głowy jest ważne dla wzrostu włosów. I jakiego rodzaju są to peelingi. Keratyna do włosów jest jednym z zabiegów prostujących włosy po peelingu.

Co to jest peeling skóry głowy

Peeling jest zabiegiem oczyszczającym skórę głowy, który usuwa z niej martwe komórki naskórka. Ponieważ jest to kontrolowany atak na górne warstwy skóry, jest to dobre dla włosów: po peelingu poprawia się przenikanie składników odżywczych do mieszków włosowych. Idealnym rozwiązaniem jest także odżywka do włosów, dzięki której skóra szybciej się regeneruje, poprawia się mikrokrążenie, a to wszystko prowadzi do stymulacji wzrostu.

Rodzaje peelingów

Peelingi mogą być fizyczne (ultradźwięki, laser), mechaniczne (peelingi i masaże do użytku domowego) oraz chemiczne. Te ostatnie zawierają środki przyspieszające łuszczenie się zrogowaciałych łusek. Substancje te mogą różnić się komórkowym i molekularnym mechanizmem działania, ale wszystkie mają ten sam efekt: warstwa rogowa naskórka schodzi znacznie szybciej, co stymuluje odnowę naskórka. Do najczęściej stosowanych peelingów chemicznych należą kwasy AHA, kwasy salicylowe oraz enzymy proteolityczne.

Co jeszcze warto wiedzieć o peelingach do włosów?

  • Peelingi stosowane w salonie różnią się od tych stosowanych w domu głębokością penetracji. Ważne jest również, aby masować skórę głowy przez dziesięć minut podczas stosowania formuły. Samodzielne wykonanie tej czynności w domu może być trudne.
  • Główne błędne przekonanie: peelingi do skóry głowy i ciała to jedno i to samo. Peelingi do gładkiej skóry nie są dostosowane do trzonu włosa: mogą go wysuszyć, a także uszkodzić kolor. Delikatne peelingi do ciała nie będą miały wystarczającego wpływu na skórę głowy.
  • Szampon do włosów należy zastosować po złuszczeniu, a następnie nakładamy balsam i/lub maskę na trzon włosa, aby zapobiec jego wysuszeniu. Jest to podstawowa zasada dermatologii: najpierw dobrze oczyszczamy skórę, a następnie ją nawilżamy.