Męska stylizacja włosów – pomady do włosów

Jednym z ciekawszych kosmetyków do pielęgnacji włosów są pomady do włosów. Osoby nie znające tematu zapewne zadadzą pytanie – „A cóż to jest pomada do włosów?” Odpowiedź jest naprawdę prosta i banalna – to tak zwana dawniej „brylantyna”, czyli środek do stylizacji włosów.

Składniki pomady

Jest to specyfik, konsystencją przypominający pastę lub krem. Wyprodukowany na bazie wosku pszczelego, tłuszczu roślinnego, olejku eterycznego i czasami wody. W swoim składzie posiada również składniki odżywcze, nabłyszczające i nawilżające. Pomada do włosów bowiem nie tylko pomaga ułożyć fryzurę, ale jednocześnie ją odpowiednio pielęgnuje.
Każdy elegancki mężczyzna dobrze wie, że włosy nie zawsze chcą słuchać swojego właściciela. Dzięki potraktowaniu ich pomadą do włosów, nawet najbardziej niesforne kosmyki gładko poddadzą się łagodnemu działaniu kosmetyku.

Cechy charakterystyczne pomady do włosów

Pomada występują pod różną postacią. Mogą mieć mocny chwyt, czyli fryzura jest bardziej sztywna i nie rozleci się pod byle powiewem wiatru i słaby chwyt – fryzura ułożona i trzymająca „fason”, ale raczej w bezwietrzne okolice. Jeżeli chodzi o połysk to może on być intensywny lub minimalny czyli tak zwany „mat”.
Oprócz składników pielęgnacyjnych, pomady do włosów nasączone są olejkami eterycznymi, które roztaczają bardzo przyjemną woń. Dodatek lawendy, mięty czy korzennego zapachu otoczy mężczyznę woalem miłego zapachu, co na pewno pozytywnie wpłynie na towarzyszące mu osoby.